Piperyna to substancja o wielu właściwościach prozdrowotnych, która w ostatnich latach cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród konsumentów. Wynika to z tego, że może przyspieszać proces odchudzania i korzystnie wpływać na wagę. Czym jest i jakie są jej właściwości? Gdzie szukać najlepszych źródeł piperyny? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz poniżej.

W dzisiejszych czasach jesteśmy szczególnie narażeni na stres, niezdrową żywność czy wszechobecne konserwanty. Dlatego coraz chętniej korzystamy z naturalnych składników diet, które pozbawione są wszelkich sztucznych dodatków i wpływają pozytywnie na nasze zdrowe. Piperyna jest jedną z tych substancji, którą polecają zarówno zadowoleni konsumenci, jak również specjaliści. Jej wpływ na twoje zdrowie może być naprawdę bardzo duży. Sprawdźmy dlaczego.

Czym jest piperyna?

Z piperyną styczność ma na co dzień każdy z nas – wchodzi bowiem w skład czarnego pieprzu, wpływając na jego ostrość i aromat. To właśnie dzięki niej przyprawa ta jest tak charakterystyczna i chętnie używana w kuchniach całego świata. Jako naturalny alkaloid, piperyna odznacza się jednak nie tylko intensywnym aromatem, ale również licznymi właściwościami – już od dawna stosuje się ją w leczeniu różnego rodzaju dolegliwości, ponieważ słynie z działania przeciwzapalnego i przeciwbólowego.

Piperyna pozyskiwana jest najczęściej w postaci ekstraktu z czarnego pieprzu lub w procesie syntezy chemicznej – jako substancja czysta występuje w formie żółtych kryształków, które nie rozpuszczają się w wodzie. Bardzo często stanowi składnik suplementów diety, które tworzone są w różnych celach – między innymi na odchudzanie. Dzięki bezpieczeństwu dla ludzkiego zdrowia piperyna jest powszechnie wykorzystywana w leczeniu różnego rodzaju dolegliwości – sprawdźmy, w jaki sposób piperyna będzie pomocna również tobie.

Dobroczynne właściwości piperyny. Jak wpływa na organizm?

Piperyna, jak wspomnieliśmy wcześniej, jest naturalnym alkaloidem, a więc wtórnym metabolitem, który wytwarzają rośliny i który może chronić przed różnego rodzaju drobnoustrojami. W Azji od lat stosowana jest do leczenia gorączki, eliminowania stanów zapalnych oraz do zwalczania lęków, a nawet bezsenności. Właściwości prozdrowotne piperyny odkryto również w Europie, dlatego też w ostatnich latach cieszy się tak dużą popularnością.

Stosując regularnie piperynę, masz możliwość:

 • wyeliminowania różnego rodzaju dolegliwości bólowych;
 • zwalczenia bakterii i tym samym wyeliminowania rozmaitych infekcji oraz stanów zapalnych;
 • usunięcia z organizmu zbędnych produktów przemiany materii;
 • zminimalizowania ryzyka pojawienia się nowotworu;
 • podniesienia odporności organizmu;
 • obniżenia ciśnienia tętniczego, dzięki czemu jest polecana osobom cierpiącym na nadciśnienie;
 • skuteczniejszego leczenia rozmaitych chorób, takich jak Alzheimer, bielactwo, nefropatia cukrzycowa czy depresja;
 • usprawnienia pracy układu pokarmowego i szybszego usuwania dolegliwości z nim związanych;
 • zredukowania codziennego stresu i zyskania lepszego samopoczucia;
 • poprawienia pamięci i koncentracji.

Warto dodać, że piperyna, będąca składnikiem czarnego pieprzu, może również sprzyjać wchłanianiu witamin i minerałów. Przyniesie to wiele dodatkowych korzyści dla twojego zdrowia.

Wszystko to sprawia, że piperyna jest tak powszechnie stosowana w różnego rodzaju preparatach – suplementy diety, tworzone w oparciu o nią, są skuteczne bez względu na wiek czy stan zdrowia konsumenta.

Piperyna na odchudzanie

piperyna na odchudzanie

Ogromną zaletą piperyny jest również to, że wspomaga proces odchudzania, umożliwiając zniwelowanie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz szybsze zrzucenie kilogramów. Wynika to z jej kilku właściwości, które wykazały liczne badania – okazało się, że piperyna, jako składnik czarnego pieprzu lub suplementów, jest w stanie nie tylko skutecznie obniżać wagę, ale również zmniejszać poziom złego cholesterolu i podwyższać poziom tego dobrego (HDL).

Organizm, w celu strawienia pokarmu, wytwarza ciepło, co prowadzi do znacznie szybszego spalania kalorii – jest to całkowicie naturalne i występuje powszechnie u zwierząt stałocieplnych oraz ludzi. Efekty działania termogenezy porównuje się często do aktywności fizycznej – przyczynia się ona bowiem do rozpoczęcia przemian metabolicznych, co wspomaga proces redukcji tkanki tłuszczowej.

To jednak nie wszystko – piperyna sprzyja odchudzaniu również w inny sposób. Przede wszystkim aktywuje ona procesy lipolizy i przyspiesza krążenie krwi, dzięki czemu kwasy tłuszczowe są szybciej usuwane z organizmu. Piperyna przyczynia się także do zwiększania ilości wydzielanego soku żołądkowego, co prowadzi do lepszego trawienia różnego rodzaju produktów. Stosując piperynę, zadbasz o swoją wagę, prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, a także zdrowie – wszystko to zostało potwierdzone przez badania, dlatego też warto korzystać z jej cennych właściwości na co dzień.

Jak stosować piperynę, by osiągnąć najlepsze efekty?

jak stosować piperynę

Jak wspomnieliśmy wcześniej, piperyna jest składnikiem czarnego pieprzu. Występuje również (w nieco mniejszych ilościach) w jego innych odmianach – białej, zielonej czy kolorowej. Warto więc stosować tę przyprawę w kuchni, tym bardziej, że posiada wiele cennych składników odżywczych, które przyczynią się do poprawy twojego zdrowia.

Piperynę zawierają także liczne suplementy diety, które są polecane jako alternatywa dla pieprzu. Występują zwykle w formie tabletek i posiadają w swoim składzie również wiele innych substancji aktywnych oraz składników odżywczych, które jeszcze bardziej wspomogą proces odchudzania albo funkcjonowanie wielu układów w twoim organizmie. Są one powszechnie dostępne w Internecie (bez recepty).

Warto wiedzieć, że suplementacja samej piperyny, bez wdrożenia odpowiedniej diety odchudzającej oraz aktywności fizycznej, nie przyniesie cudownych rezultatów. Chcąc stosować piperynę, nie zapomnij o wyeliminowaniu tłustych, niezdrowych potraw i cukrów prostych oraz codziennym treningu – wystarczy bieganie, jazda na rowerze czy basen, aby cieszyć się piękną sylwetką w kilka miesięcy.

Czy piperyna jest bezpieczna? Jakie powoduje skutki uboczne?

Według przytoczonych wcześniej badań, piperyna w żadnym stopniu nie wpłynie negatywnie na twój organizm. Jej działanie korzystnie oddziałuje na komórki i funkcjonowanie organizmu. Oczywiście niezależnie od tego, czy stosujesz pieprz, czy suplementy diety, powinieneś odpowiednio dawkować piperynę – spożywana w zbyt dużych ilościach może doprowadzić do kilku skutków ubocznych, takich jak:

 • bóle brzucha;
 • mdłości;
 • problemy z wypróżnianiem.

Wynika to z tego, że zbyt dużo piperyny podrażnia błonę śluzową żołądka – warto więc dawkować ją zgodnie z zaleceniami producenta stosowanego preparatu.

Gdzie kupić piperynę i jaka jest jej cena?

Pozytywne opinie na temat piperyny wynikają nie tylko z jej skuteczności i bezpieczeństwa, ale również powszechnej dostępności oraz atrakcyjnej ceny. Najlepiej kupować ją w postaci naturalnych suplementów zamawianych bezpośrednio ze stron producentów.

Cena jednego opakowania preparatu z odpowiednią dawką piperyny wynosi około 150-200 zł, jednak można korzystać z licznych promocji, dzięki którym zostanie ona znacząco obniżona. A działanie piperyny jest zdecydowanie warte tego, aby ponieść taki koszt – dla własnego zdrowia oraz szybszego odchudzania.

Przegląd suplementów diety z piperyną

Aby ułatwić ci znalezienie odpowiednich preparatów, przeanalizowaliśmy dostępne na rynku suplementy diety na odchudzanie, w których składzie znajduje się piperyna. Wybraliśmy trzy, które mają odmienne działanie i których opinie są w zdecydowanej większości pozytywne. Na co warto postawić, aby móc cieszyć się z niezwykłych właściwości piperyny?

Piperinox

piperinox

Odnosiliśmy się wcześniej do badań, według których piperyna pozwala na szybsze zrzucanie zbędnych kilogramów – nasz przegląd suplementów zaczniemy więc od tego najskuteczniejszego, który umożliwi ci łatwe odchudzanie. Jest nim Piperinox stworzony w oparciu o naturalne substancje aktywne. Już miesięczna suplementacja tego preparatu sprawi, że piperyna przyniesie ci korzystne efekty, w postaci:

 • przyspieszenia redukcji tłuszczu;
 • łatwiejszego kontrolowania wagi;
 • usprawnienia metabolizmu tłuszczu;
 • obniżenia poziomu cukru we krwi;
 • podniesienia komfortu trawienia.

Wynika to nie tylko z zastosowania w składzie piperyny (w postaci ekstraktu z pieprzu czarnego), ale również innych cennych substancji. Należą do nich między innymi ekstrakt z kory cynamonowca, owoców pomarańczy gorzkiej, kłącza imbiru lekarskiego oraz owoców papryki rocznej (pieprz kajeński). Piperyna i odpowiednio wyselekcjonowane substancje aktywne to połączenie, które sprawia, że Piperinox jest najskuteczniejszym suplementem tego typu.

Chcąc kupić go w najkorzystniejszej cenie, zamów preparat z oficjalnej strony producenta – www.piperinox.pl.

Keto Actives

Keto Actives

Drugim suplementem, w którego składzie znajduje się piperyna, jest Keto Actives. To kapsułki, które również mają działanie odchudzające i powstały w wyniku wiedzy specjalistów oraz przeprowadzonych przez nich badań. Suplement zawiera nie tylko piperynę (w postaci ekstraktu z owoców pieprzu czarnego), ale również ekstrakt z korzenia pokrzywy indyjskiej i kwas linolowy, które przyczyniają się do szybszego eliminowania zbędnej tkanki tłuszczowej.

Co więcej, Keto Actives usprawnia pracę układu pokarmowego, zwiększa przyswajalność cennych składników i ma korzystny wpływ na osoby ćwiczące, dostarczając im odpowiedniej dawki energii. Jest to możliwe dzięki obecności w składzie naturalnej kofeiny bezwodnej oraz ekstraktu z korzenia ashwagandhy.

Jeżeli chcesz korzystać z piperyny w tej formie, również zamów suplement z oficjalnej strony producenta – www.ketoactives.pl.

Probiosin Plus

Probiosin Plus

Ostatnim skutecznym suplementem z piperyną jest Probiosin Plus, którego zadaniem jest również wspieranie procesu odchudzania. Nie tylko wspomaga on spalanie tłuszczu, ale również zmniejsza apetyt i poprawia pracę układu pokarmowego, redukując wzdęcia i zaparcia.

Piperyna, której źródłem jest tutaj ponownie pieprz czarny, występuje w produkcie wraz z bakteriami probiotycznymi, błonnikiem i licznymi ekstraktami – między innymi z owoców garcinia cambogia, liści zielonej herbaty, opuncji figowej czy papai. Takie połączenie zapewnia doskonałe działanie i sprawia, że Probiosin Plus cieszy się pozytywnymi opiniami wśród konsumentów.

Piperyna w tym suplemencie uaktywni proces termogenezy i będzie wspierać lipolizę tłuszczu. Jeżeli chcesz skorzystać z oryginalnego preparatu, również zamów go z oficjalnej strony producenta – www.probiosinplus.pl.

Piperyna – czy warto ją stosować?

Stosowanie piperyny jest jak najbardziej polecane przez specjalistów – liczne badania wykazały jej skuteczny wpływ na odchudzanie oraz właściwości prozdrowotne. Możesz dostarczać ją do organizmu spożywając pieprz albo wybierając wymienione wyżej suplementy diety – dzięki temu, że piperyna jest bezpieczna dla zdrowia człowieka, kuracja przy ich użyciu może trwać nawet kilka miesięcy. To wystarczający czas, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę!