Zioła na pasożyty to naturalna i bezpieczna metoda, która pozwala pozbyć się problemu niechcianych intruzów, którzy zadomowili się w ludzkim organizmie. Znajdziesz wśród nich wiele skutecznych sposobów na walkę z robakami, takimi jak owsiki, tasiemce czy glisty ludzkie. Co więcej, część z nich może być również stosowana u dzieci. Sprawdźmy zatem, które z dostępnych ziół okażą się skuteczne i pozwolą na możliwie jak najszybsze oczyszczenie organizmu.

Jakie zioła na pasożyty?

Pasożyty i wywoływane przez nie choroby stanowią przedmiot badań naukowców od wielu lat. Dzięki zgromadzonej wiedzy wiemy dzisiaj doskonale, jakie stanowią zagrożenie i jak skutecznie z nimi walczyć. Zioła oczyszczające organizm, które w wielu przypaspodkach znaleźć można w każdej kuchni, pozwalają nie tylko złagodzić objawy szkodliwej działalności robaków, ale nawet całkowicie usunąć je z ciała człowieka. Oto przykłady tych najlepszych, które warto zastosować w kuracji przeciw pasożytom.

Piołun

piołun

Bez wątpienia jednym z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych ziół do walki z pasożytami jest piołun. Ta rosnąca w wielu miejscach roślina stanowi przede wszystkim doskonałe wsparcie dla układu pokarmowego, ponieważ wspomaga produkcję soków trawiennych oraz żółci. Dzięki temu ułatwia usunięcie z organizmu pasożytów jelitowych, takich jak płazińce, obleńce czy pierwotniaki.

Piołun warto stosować przede wszystkim w formie naparu – dostępny jest zarówno w czystej postaci, jak i w różnego rodzaju ziołowych herbatach.

Wrotycz

wrotycz

Do popularnych ziół oczyszczających organizm zaliczamy także wrotycz – roślinę, którą spotkać można np. na polskich łąkach. Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i przeciwrobaczym pozwala na skuteczną walkę z glistami ludzkimi, owsikami, a także roztoczami pasożytniczymi.

Co więcej, wrotycz stosuje się do odtruwania organizmu oraz wspierania mechanizmów odpornościowych. Jego regularne spożywanie w odpowiednich ilościach pozwoli również wyregulować procesy przemiany materii, co także będzie miało pozytywny wpływ na usuwanie szkodliwych organizmów z ludzkiego ciała.

Krwiściąg lekarski

krwiściąg lekarski

Dużą popularnością w naszym kraju cieszą się także wyciągi z krwiściągu lekarskiego – zioła znanego ze swoich prozdrowotnych właściwości. Jest skuteczny w likwidowaniu bakterii, sprawdzając się w walce z gronkowcem czy paciorkowcami, a także działa antyseptycznie, napotnie i przeciwbiegunkowo.

Spożywany w formie naparu lub nalewki, będzie doskonałym wsparciem w walce z różnego rodzaju pasożytami i pomoże pokonać wrzody żołądka oraz inne dolegliwości układu pokarmowego.

Czosnek

czosnek

A co z tymi roślinami, które można znaleźć w każdej kuchni? Niektóre z nich, takie jak czosnek, również będą doskonałe do łagodzenia objawów pasożytów w organizmie oraz usuwania ich. Przede wszystkim dlatego, że jest to roślina wykazująca bardzo silne działanie bakteriobójcze i sprawdzająca się głównie w walce z intruzami, którzy zadomowili się w układzie pokarmowym.

Czosnek to doskonały sposób na pozbycie się owsików, glist, a nawet tasiemców – może być podawany zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom.

Aloes

aloes

Do znanych ziół oczyszczających organizm, które znaleźć można w każdej kuchni, zaliczamy również aloes. Działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo i przeczyszczająco, a co najważniejsze – tworzy w jelitach nieprzyjazne środowisko dla robaków. W efekcie uniemożliwia ich rozwój oraz pomaga w usuwaniu niechcianych gości.

Kamala

kamala

Wsparcie w walce z pasożytami dają również zioła z dalekich Indii – rośnie tam tropikalne drzewo, z którego pozyskuje się specjalny proszek, doskonały do walki ze szkodliwymi intruzami. Nazywany kamalą, dostępny jest powszechnie w różnego rodzaju sklepach ze zdrową żywnością i, rozpuszczony w wodzie, pozwala szybko poradzić sobie z bruzdogłowcem szerokim, a nawet tasiemcem uzbrojonym.

Co więcej, jest to zioło o silnym działaniu przeciwzapalnym i przeciwwirusowym, które będzie dodatkowym wsparciem dla układu krążenia.

Tymianek

tymianek

To kolejne zioło powszechnie stosowane w polskiej kuchni, które nie tylko pozwoli ci cieszyć się lepszym smakiem potraw, ale również stanowić będzie wsparcie w walce z pasożytami. Tymianek wykazuje bowiem działanie przeciwbakteryjne i pozwala na przeprowadzenie skutecznej detoksykacji organizmu.

Co więcej, zawiera w swoim składzie garbniki, dzięki którym łatwiej pozbędziesz się glist ludzkich, owsików oraz innych pasożytów układu pokarmowego.

Gorzknik kanadyjski

gorzknik kanadyjski

Ostatnim z ziół, któremu warto przyjrzeć się bliżej, jest gorzknik kanadyjski, uznawany za jeden z najskuteczniejszych naturalnych antybiotyków. Działa leczniczo na błony śluzowe i mobilizuje układ immunologiczny do walki z infekcjami.

Wykazuje przy tym silne działanie antybakteryjne i zawiera w swoim składzie berberynę, która jest szkodliwa dla niektórych pasożytów, takich jak lamblie.

Wygodna alternatywa: ziołowe tabletki na pasożyty

ziołowe tabletki na pasożyty

Poza stosowaniem poszczególnych ziół możesz również zakupić specjalne suplementy na oczyszczenie organizmu, które zawierają liczne substancje aktywne. Do tych najbardziej skutecznych zaliczamy między innymi Detoxyn – preparat dostępny bez recepty i w formie łatwo przyswajalnych kapsułek, w którego składzie znajdziesz liczne zioła, w tym wspomniane wcześniej, jak tymianek, aloes, czosnek czy gorzknik kanadyjski.

To jednak nie wszystko – Detoxyn zawiera również wiele innych, niezwykle cennych substancji, do których zaliczamy:

  • cholinę, czyli witaminę B4, która jest częstym składnikiem suplementów na oczyszczenie organizmu, ponieważ poprawia detoksykację i wspomaga pracę wątroby;
  • zieloną herbatę, która zawiera nawet 70% katechin – wykazują one silne działanie przeciwutleniające i wspierają usuwanie szkodliwych patogenów;
  • miętę pieprzową, która wspomaga funkcje żołądka i jelit, a do tego daje efekt spazmolityczny, działając rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego;
  • ostryż długi, w którym znajdują się cenne kurkuminoidy pomagające w zwalczaniu bakterii oraz wolnych rodników;
  • cynamon, który ma działanie przeciwutleniające, a do tego wspiera procesy trawienne;
  • ekstrakt z czarnego pieprzu, który wykazuje działanie przeciwbakteryjne i również wspomaga trawienie.

Takie bogactwo wartościowych składników aktywnych sprawia, że Detoxyn cieszy się pozytywnymi opiniami wśród konsumentów i nie tylko pomaga w usuwaniu pasożytów, ale również pozwala na skuteczną detoksykację organizmu, wspiera wątrobę i układ pokarmowy. Jest testowany laboratoryjnie i nie wywołuje jakichkolwiek skutków ubocznych, dzięki czemu może być stosowany przez osoby w różnym wieku.

Podsumowanie

Zioła na pasożyty mogą stanowić bardzo wartościowe wsparcie w walce z niechcianymi organizmami. Pomagają zwalczyć objawy i dolegliwości, które wywołują robaki, a także usunąć je z ludzkiego ciała.

Pamiętaj jednak, że w przypadku braku skuteczności kuracji ziołowej, warto zgłosić się do specjalisty, który przeprowadzi stosowne badania i zleci odpowiednią terapię. Problemu pasożytów w organizmie nie wolno bagatelizować – im szybciej rozpoczniesz walkę z nimi, tym mniejsze szkody wyrządzą.

Write A Comment