Mogłoby się wydawać, że pocięcie włosów nie jest zabiegiem, który trzeba planować. Warto jednak wiedzieć, że wiele osób uważa, że faza księżyca ma duży wpływ na ten proces. Dla niektórych może wydawać się to bzdurą, inni zaś przywiązują dużą wagę do rytmów natury.

To, kiedy zetniemy włosy może mieć duży wpływ na ich wzrost. Jest to szczególnie ważne dla osób, które je zapuszczają. Wiele osób wierzy, że to właśnie księżyc dyktuje nam to, kiedy przeprowadzać zabiegi fryzjerskie, pielęgnację, czy też koloryzację. Z pewnością warto poznać szczegółowe informacje na ten temat.

Nie od dziś wiadomo, że księżyc ma wpływ na nasze samopoczucie, czy też zachowanie. Bardzo często podczas pełni mamy problemy z zasypianiem. Liczne publikacje starają się udowodnić, że to faza księżyca ma wpływ na poziom przestępczości, czy też agresji. Wpływa ona na liczbę narodzin ludzi oraz zwierząt.

Jeśli księżyc tak silnie wpływa na wiele obszarów naszego życia, to najprawdopodobniej oddziałuje on również na zdrowie i urodę. Oczywiście wiara jest kwestią bardzo indywidualną. Pamiętajmy, że nie istnieją żadne racjonalne dowody potwierdzające niezrozumiale zjawiska.

Wpływ księżyca na urodę

Od lat wierzono, że księżyc ma wpływ nie tylko na zachowanie, ale również urodę ludzi. To właśnie z tego powodu zabiegi pielęgnacyjne były dopasowywane do kalendarza księżycowego. Wszystko po to, aby nie przyniosły one więcej szkód, niż pożytku.

Niektórzy uważają, że faza księżyca ma bezpośredni wpływ na działanie środków pielęgnacyjnych. Oznacza to, że jeśli księżyc nam nie sprzyja, to działanie produktów będzie znikome.

Podobnie jest w przypadku zabiegów na włosy. Podcięcie końcówek w odpowiednim terminie może sprawić, że będą one rosnąć szybciej, a także będą mocniejsze. Nie musimy ścinać kilkunastu centymetrów. Radykalna zmiana fryzury nie jest tutaj niezbędna. Czasami wystarczy jedynie ściąć zniszczone końce, aby zapoczątkować intensywny wzrost włosów.

Należy wiedzieć, że w ciągu roku księżyc wykonuje trzynaście pełnych obrotów wokół ziemi. Każdy cykl jest podzielony na miesiące kalendarzowe. Zgodnie z cyklem księżycowym każdy miesiąc trwa około 29 dni i dzieli się na cztery fazy. Mają one wpływ na nasze samopoczucie, koncentrację, nastrój, witalność, stopień odczuwanie bólu, a także urodę.

Nie każdy ma świadomość, że księżyc zmienia wibracje życia na ziemi. Możemy zaobserwować to podczas odpływów i przypływów wody. Stopień przyciągania wody przez księżyc jest uzależniony od tego, w jakiej odległości od ziemi się on znajduje. Ma to wpływ na każdy organizm żywy.

Wpływ księżyca na organizm człowieka lub zwierzęcia jest wynikiem przyciągania wody. Ciało ludzkie w około 70% składa się z wody – wiele osób uważa to za wystarczający dowód na to, że księżyc oddziałuje na zdrowie, urodę i samopoczucie.

Oczywiście wpływ fazy księżyca na życie na ziemi do dnia dzisiejszego jest przedmiotem wielu badań. Temat ten fascynuje nie tylko naukowców, ale również zwykłych ludzi. Niektórzy z nich starają się wprowadzić cykl księżycowy do codziennego życia. Z pewnością wiele słyszało, że podczas pełni ryzyko krwotoku może być większe. Ma to znaczenie w przypadku np. zabiegów dentystycznych.

Fazy księżyca a włosy

fazy księżyca

Wpływ faz księżyca na włosy bezpośrednio przekłada się na ich kondycję. Jeśli zabieg fryzjerski zostanie przeprowadzony w odpowiednim terminie, to istnieje prawdopodobieństwo, że włókna włosów poprawią się i będą rosły szybciej. W przypadku, gdy cięcie będzie odbywać się w niesprzyjającym terminie, to włosy mogą być uwrażliwione i bardziej podatne na uszkodzenia. Zwiększona łamliwość jest sporą przeszkodą podczas zapuszczania.

Niektórzy uważają, że duże znaczenie mają również znaki zodiaku. Jeśli księżyc znajduje się w konstelacji z Wagą oraz Lwem to najprawdopodobniej porost włosów będzie o wiele szybszy. Wynika z faktu, że Waga sprzyja układaniu się włosów. Ich stylizacja jest o wiele łatwiejsza i szybsza, dzięki czemu stają się mniej narażone na zniszczenia. Lew odpowiada za kompleksowe wzmocnienie oraz regeneracje włosów.

Najkorzystniejszy czas na ścinanie włosów to okres pomiędzy fazą pełni a nowiu. Kiedy umówić się do fryzjera? Musimy obliczyć, kiedy będzie przypadać sprzyjająca faza księżyca. Jeśli weźmiemy pod uwagę wyżej wspomniane informacje, to z pewnością nie będziemy mieć większych problemów z ustaleniem wizyty.

SPRAWDŹ TAKŻE: Które witaminy warto stosować, aby wzmocnić włosy?

Kiedy obcinać włosy?

Niejedna kobieta zastanawia się kiedy obcinać włosy żeby szybciej rosły. Fazy księżyca mogą w tym przypadku okazać się sporym wsparciem.

Poniżej podpowiedzi:

  • Faza nowiu – to okres, kiedy nie powinniśmy obcinać, czy też stylizować włosów. Istnieje szansa na to, że dojdzie do uszkodzenia ich włókien. Mogą one wolniej rosnąć, a także być podatne na uszkodzenia. Zwiększa się ryzyko nadmiernej łamliwości, czy też wypadania. Może zdarzyć się tak, że końcówki będą się wykruszać, a zapuszczenie włosów stanie się prawdziwą udręką.
  • Pierwsza kwadra – jest to doskonały termin dla osób, które pragną przyspieszyć wzrost włosów. Obcinając włosy w tym terminie zwiększamy ich wytrzymałość, a także zmniejszamy ryzyko uszkodzenia. To najlepszy moment dla tych, którzy w ostatnim czasie zauważyli nadmierne wycieranie się końcówek. Jeśli długość włosów stoi w miejscu, to najlepiej podcinać je w pierwej kwadrze. Wiele osób decyduje się na zwykłe podcięcie końcówek. Czasami wystarczą symboliczne dwa centymetry, aby aktywować wzrost. Ponadto dobrze jest dokonać cięcia pomiędzy godziną 12 a 18.
  • Pełnia Księżyca – to prawdziwy strzał w dziesiątkę w przypadku włosów zniszczonych, suchych i matowych. W takiej sytuacji warto jest postawić na radykalne cięcie. Dzięki temu włosy zyskają objętości, gęstsze, a także staną się mocniejsze. Zyskają również promiennego blasku, dzięki czemu będą prezentować się o wiele lepiej. Bez trudu stworzymy również fryzurę, która będzie zgodna z naszymi upodobaniami. Włosy staną się podatne na stylizacją i wyraźnie odżywione.
  • Ostatnia kadra – to opcja dla osób, które posiadają grube, szorstkie i niepodatne na stylizację włosy. Cięcie w tej fazie księżyca może spowodować, że staną się one lżejsze, wyraźnie odżywione, a także lepiej wyglądające. Należy zaznaczyć, że zabieg w tym terminie zmniejsza tempo wzrostu. Należy więc na to uważać. Zwykle na podcięcie włosów w ostatniej kadrze decydują się mężczyźni, którzy chcą, aby włosy prezentowały się dobrze, a jednocześnie nie rosły zbyt szybko. W takim przypadku zbyt szybki wzrost powoduje, że fryzura przestaje utrzymywać swoją pierwotną formę.

Pielęgnacja włosów a fazy księżyca

Fazy księżyca mają wpływ nie tylko na obcinanie włosów. Niektórzy uzależniają od nich również pielęgnację. Wiele osób wierzy, że jeśli zostanie ona wykonana w nieodpowiednim terminie, to rezultaty będą niemal niezauważalne. Zmarnujemy nie tylko czas, ale również pieniądze.

Przybywające księżyc symbolizuje odnowienie. Oznacza to, że pielęgnację, odżywianie oraz regenerację włosów najlepiej wykonać jest w pierwszej kadrze. To właśnie wtedy możemy widzieć coraz większą tarczę. Na uwagę zasługuje fakt, że zabiegom wykonywanym na mokro sprzyja konstelacja z Wodnikiem. Konstelacja z Rybami lub Strzelcem intensyfikuje efekty regeneracji.

SPRAWDŹ TAKŻE: Domowe sposoby na wypadanie włosów: naturalne sposoby na skuteczne wzmocnienie

Koloryzacja w zgodzie z kalendarzem księżycowym

włosy i fazy księżyca

Według starodawnych wierzeń zabieg koloryzacji powinien być przeprowadzany w fazie nowiu. To właśnie wtedy włosy, skóra i ciało prezentują się najlepiej. Dzięki temu zwiększa się szansa, że efekty koloryzacji będą zgodne z naszymi założeniami.

Farbowanie włosów w fazie nowiu sprawiać ma, że kolor będzie nasycony i wyrazisty. Ponadto trwałość zabiegu będzie o wiele wyższa. Farba nie będzie wypłukiwać się w tak szybkim tempie, jak zazwyczaj. Jeśli zależy nam na możliwie najtrwalszym kolorze, to warto pofarbować włosy w momencie, gdy księżyc znajduje się w konstelacji z Wagą i Strzelcem.

Jeśli zdecydowaliśmy się na rozjaśnianie włosów, to dobrze jest wykonać zabieg, gdy księżyc znajduje się w konstelacji z Baranem, Strzelcem, czy też Panną. Dzięki temu odcień będzie nieco jaśniejszy.

Kiedy odpuścić sobie zabiegi fryzjerskie?

Zgodnie z kalendarzem księżycowym powinniśmy odpuścić zabiegi fryzjerskie w czasie, gdy księżyc znajduje się w konstelacji z Skorpionem, Rakiem, czy też Rybami. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że efekty naszych starań będą nieudane.

W tym okresie warto zrezygnować z radykalnego cięcia, a nawet eliminacji zniszczonych końcówek. Może okazać się, że włosy staną się osłabione, bez życia i zdrowego blasku. Ponadto ich ułożenie będzie czasochłonne i wymagające.

Podobnie jest w przypadku regeneracji, czy też koloryzacji. Istnieje prawdopodobieństwo, że rezultaty zabiegu będą słabe i niezadowalające. Ponadto będą one utrzymywać się o wiele krócej. Istnieje teoretyczne ryzyko, że nowy odcień nie będzie zbliżony do tego, co chcieliśmy uzyskać.

SPRAWDŹ TAKŻE: Tabletki na porost włosów – ranking suplementów

Write A Comment

Auf https://steroids-safe.com/ finden Sie alles, was Sie über Steroide wissen müssen.