Dieta Bebio jest autorskim rozwiązaniem Ewy Chodakowskiej, które ma pomagać osobom mniej lub bardziej aktywnym w zrzuceniu zbędnych kilogramów oraz zadbaniu o piękną sylwetkę. Skierowana jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn o różnych preferencjach żywieniowych – w zaproponowanych przez polską trenerkę fitness jadłospisach znajdziesz również takie dania, które dostosowane zostały do zasad diety wegetariańskiej i wegańskiej albo są wolne od glutenu lub mleka. Przyjrzyjmy się bliżej Bebio i sprawdźmy, czy rzeczywiście działa!

Kim jest Ewa Chodakowska? To polska trenerka personalna, blogerka i osobowość medialna, która znacząco wpłynęła na popularność zajęć fitness w naszym kraju. Rozpropagowała zdrowy tryb życia i przyczyniła się do tego, że jeszcze więcej osób postanowiło zmienić swoje nawyki żywieniowe, wdrażając nie tylko odpowiednią dietę, ale i ćwiczenia. Dowodem na popularność Ewy Chodakowskiej jest fakt, że z Bebio skorzystało ponad 1,2 mln osób w naszym kraju. Sprawdźmy, z czego wynika to ogromne zainteresowanie!

Czym jest dieta Bebio?

Jest to specjalna dieta wspomagająca odchudzanie, która została opracowana przez Ewę Chodakowską (we współpracy z dietetykiem) – respektuje wszelkie zasady zdrowego żywienia i opiera się w dużej mierze na doświadczeniach trenerki. Składa się z pięciu dań i jest dostępna zarówno w wariantach dla kobiet, jak i mężczyzn. Co bardzo istotne, dieta dostosowywana jest indywidualnie do każdej osoby – korzystając z niej, nie tylko otrzymujesz jadłospis, dzięki któremu będziesz mieć możliwość zrzucenia zbędnych kilogramów, ale również korzystasz z porad dietetyka oraz kontroli masy ciała. W ten sposób zweryfikujesz efekty działania diety.

Co więcej, możliwości związane z wyborem odpowiedniego jadłospisu są niemałe i będą korzystne również dla tych osób, które nie jedzą mięsa. Do twojej dyspozycji są takie rozwiązania, jak:

 • dieta standardowa dla kobiet/mężczyzn;
 • dieta dla dwojga;
 • dieta wegetariańska;
 • dieta wegetariańska z rybą;
 • dieta pozbawiona glutenu;
 • dieta pozbawiona mleka.

Masz przy tym pewność, że otrzymane przepisy na dania nie będą się powtarzać – do dyspozycji klientów oddano bowiem tysiące receptur, a każda z nich zawiera również listę produktów, jakie należy zakupić, aby przygotować konkretny posiłek. Jest to wygodne i pozwala sporządzić śniadania, obiady i kolacje bez wielkiej znajomości zasad diety, a nawet bez zaawansowanych umiejętności kulinarnych.

Co ciekawe, Bebio to dieta elastyczna, którą można nieco modyfikować już po wykupieniu. Jeżeli nie masz ochoty na konkretne danie, np. drugie śniadanie, możesz zastąpić je przekąskami Ewy Chodakowskiej, takimi jak batony, ciasteczka probiotyczne czy smoothies. Masz przy tym pewność, że są to produkty smaczne, zdrowe i niskokaloryczne.

Zasady diety Bebio

zasady diety bebio

Dieta Ewy Chodakowskiej składa się z pięciu posiłków – śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji. Jest to standardowe rozwiązanie, charakterystyczne dla diet catering. Nie ma w tym przypadku – taka ilość posiłków dziennie jest polecana przez specjalistów, ponieważ umożliwia dostarczenie odpowiedniej ilości składników odżywczych, a także uniknięcie uczucia głodu. I oczywiście utrzymanie odpowiedniego poziomu energii do ćwiczeń przez cały dzień – a to w przypadku Ewy Chodakowskiej jest niezwykle istotne, ponieważ jej dieta została dostosowana do potrzeb osób aktywnych. Możesz więc wybrać dietę:

 • 1500 kcal, która jest przeznaczona dla osób ćwiczących 3 razy w tygodniu;
 • 1800 kcal, która jest przeznaczona dla osób ćwiczących każdego dnia.
Posiłki są lekkostrawne, sycące, a przy tym posiadają odpowiednią kaloryczność, która umożliwia nie tylko zrzucenie zbędnych kilogramów, ale również dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości witamin, minerałów oraz składników energetycznych. Dzięki temu poszczególne dania można spożywać zarówno przed, jak i po treningu.

Jakie są ogólne zasady diety? Oczywiście zostały one dostosowane do najważniejszych wytycznych, związanych ze zdrowym odżywianiem. Mowa tutaj przede wszystkim o:

 • spożywaniu 5 dań dziennie, regularnie co 3-4 godziny, co nie tylko pozwala uniknąć przejedzenia, ale również utrzyma odpowiedni poziom cukru we krwi, a także zapewni dostateczną ilość energii przez cały tydzień;
 • spożywaniu dużej ilości warzyw, w szczególności tych zielonych, jak szpinak, szparagi, brokuły, brukselka czy jarmuż – zawierają one duże ilości witamin z grupy B oraz kwasu foliowego;
 • spożywaniu produktów pełnoziarnistych, które są bogate w witaminy, minerały oraz błonnik, tak istotny dla prawidłowej przemiany materii oraz sytości posiłków;
 • ograniczeniu cukru, tłuszczów zwierzęcych oraz przetworzonych dań, które mają bardzo negatywny wpływ nie tylko na twoją wagę, ale również codzienne samopoczucie i zdrowie;
 • prawidłowym rozkładzie mikroskładników – podstawą skutecznej diety jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości białka, tłuszczów i węglowodanów;
 • spożywaniu zdrowych produktów, bogatych w witaminy i minerały, takich jak ryby morskie, rośliny strączkowe, jaja itd.

Co więcej, stosując dietę, którą przygotowała Ewa Chodakowska, możesz liczyć na prostotę dań – została bowiem dostosowana do potrzeb osób aktywnych i zapracowanych, które nie mają wiele czasu na przesiadywanie w kuchni. Dlatego też większość posiłków uda ci się przygotować w 10-30 minut! Każde danie zostało dokładnie rozpisane – zarówno pod kątem składników, jakie musisz kupić, jak również wartości odżywczych.

Uwaga! Absolutną podstawą dla każdej osoby, która wybierze dietę z Ewą Chodakowską, powinno być włączenie do swojego codziennego życia aktywności fizycznej. Może to być bieganie, pływanie, jazda na rowerze, a nawet… trening, proponowany przez trenerkę. Na oficjalnej stronie Bebio znajdziesz nie tylko diety, ale również filmiki instruktażowe, dzięki którym będziesz mógł/mogła ćwiczyć z Chodakowską. Jest to duże ułatwienie, które pozwoli ci osiągnąć najlepsze rezultaty w maksymalnie krótkim czasie.

Oczywiście jadłospis jest aktualizowany co tydzień i zawsze masz pewność tego, że będzie on dostosowany w stu procentach do twoich indywidualnych potrzeb.

Jak kupić dietę Bebio?

Oczywiście za pośrednictwem wspomnianej wyżej strony Bebio – cena jest uzależniona od wybranego wariantu. Przykładowo standardowy jadłospis dla kobiet i mężczyzn kosztuje 99 zł/2 miesiące oraz 229 zł/6 miesięcy, a dieta Vege jest droższa o 10 zł (zarówno w wariancie na 2, jak i 6 miesięcy).

Nieco inaczej wygląda kwestia cen dla par – tutaj również jest korzystnie, ponieważ 2-miesięczny plan żywieniowy dla dwojga kosztuje 169 zł, zaś 6-miesięczny – 299 zł. W porównaniu do wielu innych diet, jest to atrakcyjne rozwiązanie i również dlatego skorzystało z niego dotychczas ponad milion osób. Istnieje również możliwość wybrania rocznego planu żywieniowego!

Proces zamawiania diety wygląda następująco:

 • w pierwszej kolejności uzupełniasz dane żywieniowe – podajesz swoje preferencje, a w oparciu o nie dietetycy, których wybrała Ewa Chodakowska, przygotowują dla ciebie indywidualny jadłospis na każdy dzień, oparty na produktach zdrowych i nieprzetworzonych;
 • każdy kolejny tydzień to nowe jadłospisy dopasowane do twojej aktualnej masy ciała – w przypadku jakichkolwiek pytań możesz kontaktować się ze swoim dietetykiem (zarówno przez czat, jak również e-mail);
 • rozkład i wszelkie informacje na temat posiłków otrzymujesz online, a po zakończonej diecie masz możliwość przedłużenia abonamentu.

Zapłacić za dietę można przez Internet – dostępne są wszystkie popularne metody płatności. Potem należy zalogować się na stronie i wybrać dzień startowy, w którym rozpocznie się twoja dieta.

Czy dieta Bebio jest bezpieczna?

Ewa Chodakowska jest ceniona przede wszystkim za wiedzę i odpowiednie podejście – zarówno do diety, jak i treningu. Patrząc zarówno na pieczołowitość sporządzanych jadłospisów, jak również posiłki, z których się składają, można stwierdzić, że Bebio to pełne bezpieczeństwo. Niech świadczy o tym fakt, że masz możliwość wyboru również diety bez glutenu czy mleka, a w przypadku jakichkolwiek innych wymagań lub potrzeb twojego organizmu, możesz skontaktować się z dietetykiem i przekazać mu wszelkie informacje (np. na temat chorób, z jakimi się zmagasz albo nietolerancji pokarmowych). Wtedy dania będą pozbawione konkretnych składników.

Warto dodać, że za bezpieczeństwo diet dbają doświadczeni i wykwalifikowani dietetycy – możesz dowiedzieć się o nich więcej na stronie internetowej Bebio.

Efekty stosowania diety Bebio

Omawiana dieta jest bez wątpienia rozwiązaniem skutecznym – świadczy o tym liczba zadowolonych osób, a także opinie, o których powiemy za chwilę. Jest to plan żywieniowy, który szczególnie skupia się na zdrowiu użytkownika – dlatego też nie mamy tu do czynienia z nagłym, niepożądanym spadkiem wagi. Proces ten przebiega powoli, ale efektywnie – według Chodakowskiej dzięki jej diecie chudnie się od 0,5 do 1 kg tygodniowo.

Oczywiście trzeba mieć świadomość tego, że efekty mogą być różne, w zależności od początkowej wagi, a także predyspozycji organizmu. Wpływ na osiągane rezultaty ma również tryb życia – zalecane są aktywność fizyczna oraz odstawienie alkoholu!

Stosując dietę, możliwe jest więc:

 • zrzucenie zbędnych kilogramów;
 • zniwelowanie tkanki tłuszczowej;
 • uniknięcie efektu jo-jo;
 • zyskanie większej ilości energii do treningu;
 • zyskanie dobrego samopoczucia każdego dnia.

Uwaga! W przypadku braku efektów, oferowana wszystkim klientom jest Gwarancja Skuteczności. Oznacza to, że niezadowoleni użytkownicy otrzymują zwrot pieniędzy!

Opinie o diecie Bebio

opinie o diecie bebio

Bardzo istotną rolę w kontekście polecania Bebio odgrywają opinie użytkowników, którzy skorzystali z diety. Wiele osób twierdzi, że schudło kilka kilogramów w miesiąc, a przy dłuższym stosowaniu planu żywieniowego Chodakowskiej – nawet kilkanaście kilogramów. Opinie jasno wskazują jednak na to, o czym pisaliśmy wcześniej – że najlepsze efekty przychodzą w połączeniu z aktywnością fizyczną.

Oczywiście nie brakuje również osób niezadowolonych, które narzekają np. na małe urozmaicenie diety. Są to jednak dość sporadyczne głosy, ponieważ przepisów, wykorzystywanych przez Ewę Chodakowską jest bardzo wiele, a posiłki można dopasowywać i zmieniać na inne, o czym wspomnieliśmy wcześniej.

Warto dodać, że po zakończeniu planu żywieniowego należy stosować dietę podtrzymującą – wiele osób, które powróciło do normalnego trybu życia narzeka na ponowne przybywanie kilogramów. Niestety, nie jest to wina diety, ale braku rygoru po jej zakończeniu.

Przeciwwskazania do stosowania diety Bebio

Nie istnieją przeciwwskazania do stosowania diety, jednak warto zwrócić uwagę na zapotrzebowanie własnego organizmu, choroby albo nietolerancje pokarmowe. O wszelkich problemach należy poinformować dietetyka – dopasuje on rozwiązanie idealnie pod kątem twoich potrzeb. Dzięki temu z planu żywieniowego mogą korzystać właściwie wszyscy – bez względu na wiek, płeć, przyzwyczajenia czy prowadzony tryb życia.

Czy warto stosować dietę Bebio?

Jak najbardziej, a wynika to z kilku rzeczy:

 • w pełni indywidualnego dopasowania planu żywieniowego do potrzeb klienta – każdy dzień będzie oparty na posiłkach, odpowiadających twoim preferencjom, intensywności ćwiczeń oraz masie ciała;
 • wysokiej jakości dań, które tworzone są wyłącznie z odpowiednio wyselekcjonowanych, nieprzetworzonych składników;
 • możliwości wyboru diety – opartej na mięsie, warzywach lub rybach, pozbawionej glutenu czy mleka;
 • opieki dietetyka i możliwości kontrolowania masy ciała, a co za tym idzie – obserwowania efektów diety;
 • atrakcyjnych cen, szczególnie w porównaniu do innych diet;
 • możliwości zamiany niektórych posiłków na inne – w zależności od indywidualnych potrzeb.

No i oczywiście skuteczności – ponad milion zadowolonych osób i liczne pozytywne opinie, jakie można znaleźć w Internecie powodują, że nie trzeba obawiać się braku satysfakcjonujących efektów. A nawet, gdy dieta nie zadziała, możesz ją przerwać i poprosić o zwrot pieniędzy. Warto sprawdzić samemu i przekonać się, czy Ewa Chodakowska ponownie stanęła na wysokości zadania!

Write A Comment