African Mango uznaje się coraz powszechniej za prawdziwy hit wśród tabletek na odchudzanie. Jest to wyciąg z pestek mango afrykańskiego, który w teorii ma zapewniać szybsze zrzucanie zbędnych kilogramów i kształtowanie sylwetki. Ile jest w tym prawdy i czy rzeczywiście pomoże on w spaleniu nadmiernej tkanki tłuszczowej? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania, poparte badaniami naukowymi.

Rozczarowanie licznymi dietami i składnikami, które nie pomagają tak, jak sugerują reklamy prowadzi do tego, że poszukujemy nowych rozwiązań wspomagających odchudzanie. Jedną z takich alternatyw stało się afrykańskie mango, które szczególnie dużą popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych, gdzie preparaty oparte na tym składniku rozchodzą się niczym ciepłe bułeczki. Coraz większe zainteresowanie nim można zauważyć również w Europie i naszym kraju. Sprawdźmy więc, czy dobre opinie przekładają się na rzeczywiste działanie i skuteczność w odchudzaniu!

African Mango – „rewolucja” w odchudzaniu?

afrykańskie mango - rewolucja w odchudzaniu

Zanim jednak przejdziemy do właściwości African Mango, sprawdźmy czym w ogóle jest. Irvingia gabonensis, czyli afrykańskie mango, to owoc, który rośnie w niektórych krajach Czarnego Lądu, a w części z nich (np. w Afryce Wschodniej) stanowi podstawę diety mieszkańców. Jeszcze do niedawna spożywany był wyłącznie przez mieszkańców Nigerii, Kongo czy Ugandy, jednak od pewnego czasu cieszy się zainteresowaniem również w innych regionach świata.

Za jego popularność odpowiadają przede wszystkim Amerykanie, którzy jako pierwsi zauważyli odchudzające właściwości tego produktu. Już od kilku lat na tamtejszym rynku dostać można rozmaite tabletki z afrykańskim mango, które często uzupełniane są o inne wartościowe składniki. Oczywiście trend ten dość szybko przeniósł się do Europy, w tym do nas – dzisiaj mamy możliwość zaopatrywania się w liczne suplementy na bazie owocu i cieszenia się efektami, jakie daje.

Popularność afrykańskiego mango sprawiła, że zainteresowali się nim naukowcy, którzy przeprowadzili liczne badania – znaczna ich część potwierdza, że wyciąg z nasion tego owocu może mieć zbawienne właściwości dla wagi i sylwetki. Czy tak jest w istocie? Jak najbardziej, jednak warto pamiętać, że mango afrykańskie powinno stanowić uzupełnienie innych procesów redukcyjnych, a nie główny składnik diety – bez odpowiedniego doboru spożywanych na co dzień produktów i aktywności fizycznej nie da się osiągnąć rewelacyjnych efektów!

Uwaga! Jesteś zdecydowana/y na zakup African Mango? Sprawdź ofertę, dzięki której możesz otrzymać aż trzy opakowania produktu (zapas na 3 miesiące) gratis!

Klucz do sukcesu, czyli skład afrykańskiego mango

Tym, co wyróżnia afrykańskie mango na tle innych „rewolucyjnych” składników diety odchudzającej, jest przede wszystkim zawartość jego nasion oraz miąższu. Są one bogate w białko i błonnik, a więc składniki niezbędne w procesie zrzucania zbędnych kilogramów. Sam owoc to z kolei prawdziwa bomba mineralno-witaminowa.

Zawiera antyoksydanty, które są niezbędne w zwalczaniu wolnych rodników i tym samym hamowaniu procesów starzenia, a także inne witaminy – B i K, pełniące wiele wartościowych funkcji w ciele człowieka. Co więcej, w składzie afrykańskiego mango znajdziemy również polifenole, żelazo, potas, fosfor, wapń, sód oraz magnez, które mają istotny wpływ na mnóstwo procesów, jakie przebiegają w ludzkim organizmie.

Wszystko to sprawia, że mango afrykańskie jest doskonałym sposobem na zrzucanie zbędnych kilogramów i spalanie tkanki tłuszczowej, a dodatkowo ma wiele innych prozdrowotnych właściwości.

Właściwości African Mango. Jak wpływa na odchudzanie?

jak afrykańskie mango wpływa na odchudzanie

Czas przejść do sedna i sprawdzić, w jaki sposób afrykańskie mango wpływa na proces odchudzania i czy rzeczywiście jest skuteczne. Zanim przejdziemy do badań, warto przeanalizować skład owocu, a konkretnie jego nasion, bo to one mają największy wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej. Mango zawiera przede wszystkim polifenole i błonnik, które pozwalają zrzucić wiele zbędnych kilogramów. Co warto wiedzieć o tych składnikach?

Polifenole to przeciwutleniacze, które – jak wspomnieliśmy wcześniej – skutecznie zwalczają wolne rodniki. To jednak nie wszystko – mają one dobroczynny wpływ na organizm, ponieważ działają przeciwgrzybicznie, przeciwwirusowo, przeciwalergicznie i przeciwzakrzepowo. Okazuje się, że mogą mieć również pozytywny wpływ na utratę wagi, dlatego też są od dłuższego już czasu stałym elementem różnego rodzaju suplementów diety.

Błonnik natomiast jest powszechnie znany i ceniony, a jego dobroczynne właściwości sprawiają, że często uzupełnia liczne diety odchudzające. Obecny przede wszystkim w warzywach, produktach zbożowych i owocach, daje uczucie sytości na długi czas, dzięki czemu osoba je spożywająca rzadziej sięga po przekąski. Ma to ogromny wpływ na wagę. Co więcej, dzięki błonnikowi o wiele lepiej funkcjonuje przewód pokarmowy, dlatego możesz mieć pewność, że spożywając go w odpowiednich ilościach nie będziesz mieć problemów z zaparciami czy biegunkami.

Jednak teoria jedno, a praktyka drugie, dlatego też chcąc potwierdzić skuteczność afrykańskiego mango, warto przede wszystkim zasięgnąć specjalistycznej, potwierdzonej badaniami wiedzy.

Skuteczność potwierdzona badaniami

badania nad skutecznością african mango

Wykonanych badań, które miały potwierdzić skuteczność afrykańskiego mango, jest bardzo wiele i można bez problemu odnaleźć je w Internecie. Są one zaprzeczeniem słów niektórych osób, jakoby owoc ten dawał wyłącznie efekt placebo. Jednymi z najczęściej przytaczanych testów skuteczności African Mango były te, przeprowadzone w latach 2005-2009. Mowa tutaj zwłaszcza o dwóch badaniach na mieszkańcach Kamerunu.

 • W pierwszym działanie afrykańskiego mango przetestowano na 40 mężczyznach w różnym wieku, którzy otrzymywali 3 gramy ekstraktu dziennie przez okres 4 tygodni – zauważono w ich wypadku 5-procentowy spadek masy ciała, a także znaczne (nawet o połowę!) obniżenie poziomu cholesterolu we krwi.
 • Drugie badanie przeprowadzono ponownie na mężczyznach, jednak w tym przypadku otrzymywali oni mniejsze dawki ekstraktu (150 mg 2 razy dziennie) przez okres 10 tygodni – efekty również były zadowalające, a niektórzy badani stracili nawet 12 kg!

Oczywiście w późniejszych latach badania, w których testowano suplementy diety z afrykańskim mango, były kontynuowane. W większości z nich zauważano mniejszą lub większą redukcję wagi, a do tego poprawienie profilu lipidowego i stężenia glukozy we krwi. Wszystko to pozwala nam jasno stwierdzić, że afrykańskie mango jest skuteczne nie tylko w procesie odchudzania, ale również w walce o zdrowie organizmu.

Oczywiście warto zapoznać się z innymi publikacjami, których tematem jest afrykańskie mango – znaleźć je można w różnych miejscach w Internecie. Nawet w PubMed, ogromnej bazie danych, która obejmuje artykuły z dziedziny medycyny i nauk biologicznych łatwo wyszukać artykuły informujące o tym, że stosowanie afrykańskiego mango pozwoli szybciej zredukować tkankę tłuszczową i zyskać wiele korzyści zdrowotnych.

Suplementy z African Mango. Jakie wybrać?

Oczywiście nie ma potrzeby zamawiania irvingia gabonensis z dalekiej Afryki – na rynku znajdziesz wiele suplementów diety, które zawierają ekstrakt w swoim składzie. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest sięganie po afrykańskie mango w czystej postaci – dzięki temu szybciej zauważysz efekty, takie jak redukcja tkanki tłuszczowej czy obniżony poziom cholesterolu.

Zgodnie z opiniami użytkowników, najlepszym wyborem będzie preparat dostępny na stronie AfricanMango.pl, który zawiera ekstrakt z irvingia gabonensis.

Jak stosować African Mango?

Dzięki wysokiej jakości preparatu, możesz liczyć na wszystkie właściwości odchudzające afrykańskiego mango, a odpowiednia suplementacja – zgodna z zaleceniami producenta – pozwoli ci osiągnąć efekty w krótkim czasie.

W czym tkwi sekret suplementu? Został on opracowany w oparciu o afrykańskie mango, zawierające mnóstwo witamin i minerałów. Nie tylko skutecznie wspomaga odchudzanie i spalanie tkanki tłuszczowej, ale – dzięki zawartości błonnika – jest również sposobem na nagłe ataki głodu. A jak wiesz, ciągłe podjadanie może zniweczyć wszelkie starania, nawet przy najlepszych dietach odchudzających.

Jak stosować suplement diety? To bardzo proste – wystarczy przyjmować 1-2 tabletki do posiłku, by po kilku tygodniach zauważyć efekty działania. Jest łatwy w użyciu, a dzięki temu, że nie zawiera jakichkolwiek szkodliwych substancji, nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Skutki uboczne? Również nie musisz się o nie martwić. Ekstrakt z afrykańskiego mango może być więc stosowany bez względu na wiek czy wagę.

Inne właściwości African Mango

inne właściwości african mango

Oczywiście właściwości odchudzające afrykańskiego mango to nie wszystko – dzięki dużej zawartości rozmaitych witamin i składników odżywczych, jest to wartościowy składnik każdej diety, który pozwoli zyskać wiele innych korzyści. Jakich?

 • Obniżenie poziomu cholesterolu LDL

Przytoczone wyżej badania jasno wskazują na to, że African Mango reguluje poziom cholesterolu we krwi. Z czego to wynika? Przede wszystkim z faktu, że mango zawiera błonnik, który jest znanym sposobem na usuwanie z organizmu szkodliwych substancji. Odpowiada on za przenoszenie cholesterolu LDL wzdłuż przewodu pokarmowego do momentu, aż nie zostanie on wydalony.

Obecność błonnika sprawia, że kwasy tłuszczowe, produkowane przez wątrobę, nie zostaną rozłożone na cholesterol i nie przedostanie się on do krwiobiegu. Dzięki temu unikniesz różnego rodzaju chorób układu sercowo-naczyniowego, spośród których najbardziej niebezpieczna jest miażdżyca.

 • Poprawa funkcjonowania układu pokarmowego

Błonnik, znajdujący się w afrykańskim mango, to również doskonały sposób na usprawnienie funkcjonowania układu pokarmowego. Odpowiednia ilość włókna pokarmowego, jaką zawierają tabletki z irvingia gabonensis powoduje, że trawienie przebiega dłużej i dokładniej, wytwarza się więcej soków trawiennych, a perystaltyka jelit zostaje znacznie poprawiona. W ten sposób unikniesz różnego rodzaju problemów, takich jak zaparcia czy biegunki.

Oczywiście obecność błonnika ma jeszcze jedną zaletę, szczególnie istotną dla osób odchudzających się – zapewnia uczucie sytości przez dłuższy czas i zapobiega podjadaniu, które mogłoby zniweczyć efekty stosowanej diety.

 • Usuwanie toksyn z organizmu

I ponownie trzeba tu powiedzieć o błonniku, który – jak widać – ma bardzo wielki wpływ na procesy zachodzące w ludzkim organizmie. Dzięki swojej zdolności do chłonięcia różnego rodzaju substancji, w tym tych najbardziej szkodliwych, usuwa on wszelkie toksyny, które zalegają w ciele człowieka. Jest w stanie wspomóc procesy wydalania nawet metali ciężkich.

Tabletki African Mango pozwolą ci zadbać w ten sposób o swoje zdrowie, a także dobre samopoczucie każdego dnia.

 • Stabilizacja poziomu glukozy we krwi

Kolejną korzyścią, jaką daje mango afrykańskie, jest regulowanie poziomu glukozy we krwi. Dlatego też tabletki z ekstraktem z owocu zaleca się cukrzykom, a także wszystkim innym osobom, ponieważ zbyt wysoki poziom insuliny, produkowanej przy nadmiernej ilości cukru, może doprowadzić do wielu komplikacji zdrowotnych.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz – preparat hamuje proces lipogenezy, a więc syntezy tłuszczu. Dzięki temu możliwa jest jeszcze szybsza redukcja masy ciała!

 • Podniesienie poziomu energii

Duża liczba rozmaitych witamin, minerałów oraz składników odżywczych, jakie zawierają tabletki African Mango ma również wpływ na twoją energię. Stosując suplement regularnie, zyskasz więcej sił do codziennej aktywności, a do tego poprawią się twoje samopoczucie oraz motywacja.

A wszystko to również będzie miało ogromny wpływ na proces zrzucania kilogramów i walki o piękną sylwetkę!

 • Działanie antyoksydacyjne

W tym wypadku należy wspomnieć o dużej zawartości w mango witamin A, C i E. Mają one właściwości antyoksydacyjne, a więc skutecznie neutralizują wolne rodniki, które mogą wyrządzić wiele szkód w ludzkim organizmie. Stosując suplement z mango zyskasz szansę na zahamowanie procesów starzenia, piękną i jędrną skórę, a także uniknięcie wielu chorób.

 • Dobroczynne działanie polifenoli

Irvingia gabonensis to również bogactwo polifenoli, takich jak flawony, flawolnole, flawanomy, katechiny, garbniki czy fenelokwasy. Są to związki roślinne o licznych właściwościach, które dają mnóstwo korzyści ludzkiemu organizmowi.

Skorzystasz np. z ich działania przeciwzapalnego, przeciwgrzybicznego i przeciwutleniającego, zwiększysz swoją odporność, skuteczniej ochronisz skórę, a nawet zmniejszysz ryzyko nowotworu.

 • Inne właściwości

Oczywiście to nie wszystko – zalet codziennego stosowania afrykańskiego mango jest o wiele więcej, a wynika to przede wszystkim z jego składu. I tak dzięki witaminie B6, która zawiera ponad 100 wartościowych enzymów, zadbasz o prawidłowe przemiany białka w organizmie, zwiększysz produkcję hemoglobiny, ustabilizujesz ciśnienie krwi, a także poprawisz funkcjonowanie układu nerwowego i odporność organizmu.

Obecność karotenoidów pozwoli ci jeszcze skuteczniej zwalczać wolne rodniki, a do tego przyspieszy gojenie się ran i ochroni twoją skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Z kolei kwasy Omega 3 i 6 wpłyną pozytywnie na działanie układu sercowo-naczyniowego oraz nerwowego, a potas i miedź usprawnią wiele innych procesów, jakie zachodzą w organizmie.

Wymieniać tak można dłużej, ponieważ bardzo duża ilość wartościowych składników afrykańskiego mango sprawia, że każdy odczuje jego dobroczynny wpływ. Potwierdzeniem tego są opinie użytkowników, którzy od dłuższego czasu stosują polecany wyżej suplement.

African Mango – jakie ma opinie?

A skoro już przy opiniach jesteśmy, warto przytoczyć kilka, które potwierdzają skuteczność preparatu. Zebraliśmy je po to, aby mieć pewność, że teoria w tym wypadku ma potwierdzenie w praktyce i by rozwiać wszelkie twoje wątpliwości. Spośród zdecydowanej większości pozytywnych opinii wybraliśmy trzy, które znakomicie charakteryzują African Mango.

Mango kojarzyłam tylko z deserów, które bardzo lubię. Nie zdawałam sobie sprawy, że istnieje coś takiego, jak African Mango i, tym bardziej, że może pomóc w odchudzaniu. Po przeczytaniu kilku pozytywnych opinii postanowiłam spróbować – zamówiłam opakowanie i przyjmowałam jedną tabletkę dziennie. Efekt? Straciłam 4 kilogramy, mimo że w ciągu tego miesiąca nie zmieniłam ani swojej diety, ani aktywności. Jak dla mnie – wielka niespodzianka i duży plus, korzystam dalej! – Ewa, 26 lat

 

Od lat zmagam się z nadwagą i choć do otyłości zawsze było mi daleko, to skutki niezdrowego życia odczuwałem każdego dnia. Dodatkowo badania były dla mnie bezlitosne – okazało się, że poziom mojego cholesterolu już dawno przekroczył zdrową normę. Dlatego sięgnąłem po afrykańskie mango w formie suplementu, ograniczyłem tłuste potrawy i zacząłem częściej jeździć na rowerze. Efekt? Po dwóch miesiącach 7 kilogramów mniej i zdecydowane obniżenie cholesterolu (już niedaleko do prawidłowego poziomu)! Poza tym czuję się dużo lepiej. – Michał, 31 lat

 

Po przekroczeniu 40-ki moja waga zaczęła rosnąć. Korzystałam z wielu diet, a nawet zapisałam się na fitness, ale niewiele to dało. Choć przestałam tyć, nie mogłam zrzucić więcej niż 1-2 kilogramy. Sięgnęłam więc, podobnie jak moja najbliższa przyjaciółka, po afrykańskie mango. Korzystamy z niego już od 2 miesięcy i efekty widać gołym okiem – ja schudłam 3 kilogramy, koleżanka podobnie. Do tego zyskałyśmy więcej energii do ćwiczeń. Polecam wszystkim niezdecydowanym! – Beata, 43 lata

Gdzie kupić African Mango?

gdzie kupić african mango

African Mango to suplement diety, dlatego możesz zakupić go bez recepty. Niestety, nie wszystkie źródła oferujące tego rodzaju preparaty są sprawdzone i nie w każdym przypadku otrzymasz produkt, który będzie w stanie w stu procentach spełnić twoje oczekiwania.

Dlatego jeżeli chcesz, aby suplement przyniósł efekt, wejdź na oficjalną stronę producenta, wybierz interesujący cię pakiet i zamów oryginalny produkt. Możesz przy tym liczyć na atrakcyjną cenę, szybką dostawę i gwarancję anonimowości – produkty są pakowane w taki sposób, aby nikt nie wiedział co znajduje się w środku.

Uwaga! Ze względu na liczne podróbki suplementu, rekomendujemy zakup tylko z oficjalnych źródeł:

Jaka jest cena produktu?

Jedno opakowanie African Mango zawiera 60 kapsułek – na oficjalnej stronie producenta możesz zakupić różne ilości produktu. Im złożysz większe zamówienie, tym cena za jeden suplement diety będzie niższa – jest to o tyle korzystne, że w przypadku długotrwałej kuracji tak czy inaczej potrzebne będą co najmniej 2 opakowania.

Jakie warianty zakupu afrykańskiego mango są do twojej dyspozycji?

 • 1 szt. – 159,37 zł.
 • 2 szt. – 302, 80 zł (-5%, cena za jedno opakowanie – 151,40 zł).
 • 3 szt. – 430,30 zł (-10%, cena za jedno opakowanie – 143,43 zł).
 • 6 szt. – 812,79 zł (-15%, cena za jedno opakowanie – 135,47 zł).
 • 9 szt. – 1147,46 zł (-20%, cena za jedno opakowanie – 127,50 zł).
 • 12 szt. – 1434,33 zł (-25%, cena za jedno opakowanie – 119,53 zł).

Oszczędności? Widać gołym okiem, dlatego też chcąc zapewnić sobie długotrwałe odchudzanie, warto zainwestować w większą liczbę opakowań African Mango.

Jak zwiększyć efektywność suplementu?

jak zwiększyć efektywnośc african mango

Z opinii osób, stosujących irvingia gabonensis oraz licznych badań, które przytoczyliśmy wynika, że produkt ten pozwala zrzucić kilka kilogramów nawet bez zmiany trybu życia. Niestety, osiągnięty efekt będzie jednorazowy. Dlatego też chcąc zwiększyć skuteczność preparatu, a właściwie wydobyć pełen jego potencjał, warto wspomóc się dietą oraz ćwiczeniami.

Jeżeli pragniesz spalić tkankę tłuszczową jak najszybciej i cieszyć się najlepszymi efektami, jakie daje African Mango, musisz zmienić swój tryb życia na zdrowszy. O co warto zadbać w pierwszej kolejności?

 • Wdrożenie zdrowej, zbilansowanej diety. To absolutna podstawa, bez której nie osiągniesz sylwetki, o jakiej marzysz. Podstawą jest spożywanie produktów niskokalorycznych, a przy tym bogatych w korzystne dla zdrowia składniki odżywcze. Białe pieczywo zastąp ciemnym i pełnoziarnistym, słodkie napoje wodą, a do tego jedz warzywa i produkty zbożowe, ograniczając przy tym puste kalorie. Jeżeli chcesz dopasować dietę idealnie do własnych potrzeb, możesz zgłosić się do specjalisty.
 • Rezygnacja z używek, słodyczy i fast-foodów. To słone, wysokokaloryczne przekąski, alkohol i smażone na dużej ilości oleju potrawy sprawiają, że nie jesteś w stanie zbić wagi. Co więcej, takie odżywianie się może wpływać negatywnie na pracę układu sercowo-naczyniowego i być przyczyną wielu dolegliwości. Jeżeli więc chcesz schudnąć, zrezygnuj z chipsów, batonów, słodkich napojów, pizzy i burgerów, a przede wszystkim – alkoholu.
 • Wdrożenie aktywności fizycznej. I nie mówimy tutaj o profesjonalnym, wyczerpującym treningu, ale prostych ćwiczeniach, które możesz wykonywać w domu, a także spacerach, bieganiu czy jeździe na rowerze. Nawet drobna, ale regularna aktywność sprawi, że spalisz więcej kalorii i znacząco wzmocnisz efekt działania afrykańskiego mango!

Czy warto stosować African Mango na odchudzanie?

Oczywiście, że warto – jest to ekstrakt o wielu dobroczynnych właściwościach, który dodatkowo dostępny jest bardzo powszechnie. Stosując go nie tylko zyskasz doskonały efekt w postaci szybszego spalania tkanki tłuszczowej, ale również nie będziesz musiał obawiać się tego, że wystąpią jakiekolwiek skutki uboczne. Afrykańskie mango to odpowiedź na potrzeby kobiet i mężczyzn, walczących o zdrowy, piękny wygląd – dzięki niemu, poza utratą kilogramów, zyskasz:

 • możliwość usunięcia z organizmu szkodliwych toksyn i tym samym zyskania lepszego samopoczucia;
 • dobry poziom cholesterolu, co wpłynie pozytywnie na pracę układu krążenia i zmniejszy ryzyko wystąpienia wielu chorób;
 • możliwość kontrolowania swojej wagi i uniknięcia efektu jo-jo;
 • więcej energii do codziennej aktywności, a także szybszą regenerację organizmu.

Pamiętaj tylko, że produkt ten powinien stanowić wsparcie diety odchudzającej oraz ćwiczeń – bez tego uzyskasz tylko jednorazowy efekt, który może nie być dla ciebie w stu procentach satysfakcjonujący.

Kup African Mango teraz! (oficjalna strona producenta)

Write A Comment