Olejek migdałowy jest bardzo ceniony ze względu na swoje właściwości nawilżające i regenerujące, dzięki którym poprawia estetykę skóry. Wiele osób uważa również, że może być znakomitym sposobem na rozstępy. Czy tak jest w rzeczywistości? Poznaj działanie tego produktu i przekonaj się, w jakich sytuacjach warto go stosować.

Olejek migdałowy w walce z rozstępami: jak to działa?

Olejek migdałowy jest powszechnie stosowany zarówno w walce z rozstępami, jak też w celu regeneracji i przywrócenia piękna skóry. Z czego wynika jego skuteczność? Przede wszystkim z tego, że zawiera mnóstwo cennych składników, takich jak nienasycone kwasy tłuszczowe (w tym linolowy i oleinowy), sole mineralne, proteiny, a także witaminy (A, B, D i E).

Efektem takiego bogactwa wartościowych substancji jest jego działanie odżywcze i regenerujące. Olejek migdałowy zapewnia odpowiednie natłuszczenie skóry i zabezpieczenie jej przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Oprócz tego zapobiega odwodnieniu komórek, hamuje procesy starzenia i wspiera osoby zmagające się z niepożądanymi zmianami, takimi jak trądzik czy przebarwienia.

Olejek migdałowy pomoże ci również w sytuacji, gdy walczysz z rozstępami. Jego bogaty skład z jednej strony zapewnia skórze odpowiednie nawilżenie, a z drugiej stymuluje produkcję elastyny i kolagenu, które w dużej mierze odpowiadają za jej jędrność oraz elastyczność. Dzięki temu staje się bardziej sprężysta. To jednak wciąż nie wszystko – wmasowanie olejku migdałowego w skórę może przywrócić jej miękkość i blask, a także zmniejszyć widoczność rozstępów, zapobiegając przy tym powstawaniu nowych.[1]

Komu pomoże ten wyjątkowy produkt? Przede wszystkim kobietom, u których rozstępy pojawiły się w wyniku przebytej ciąży, ale także osobom w wieku dojrzewania. Warto dodać, że olejek warto stosować jako uzupełnienie skutecznych kremów przeznaczonych do walki z problemami skórnymi.

Jak stosować olejek migdałowy na rozstępy?

stosowanie olejku na rozstępy

Stosowanie olejku migdałowego na rozstępy nie jest trudne – wystarczy dokładnie wmasować jego niewielką ilość w miejsce powstania niedoskonałości. Korzystanie z niego raz dziennie, przez kilka tygodni, powinno przynieść satysfakcjonujący efekt.

Który produkt wybrać? Do twojej dyspozycji są dwa rozwiązania – czysty olejek migdałowy lub gotowe kosmetyki, w których stanowi on jeden ze składników. Polecamy zwłaszcza te drugie, ponieważ zawierają wiele odpowiednio wyselekcjonowanych substancji aktywnych. Dzięki temu wykazują wyższą skuteczność niż sam olejek migdałowy i zapewniają szybszy efekt.

Pamiętaj, by wybierać wyłącznie wysokiej jakości kosmetyki, pozbawione zbędnych i szkodliwych dodatków chemicznych. Tylko wtedy zyskasz możliwość skutecznego pielęgnowania swojej skóry.

Czy olejek migdałowy jest bezpieczny?

Olejek migdałowy, ze względu na swoje naturalne pochodzenie oraz skład, jest bezpieczny dla człowieka. Może być stosowany w przypadku różnych typów skóry oraz dolegliwości. Dzięki temu jest powszechnie wykorzystywany do zwalczania niepożądanych zmian i pielęgnacji ciała czy twarzy.

Uwaga – osoby mające alergię na orzechy powinny przed zastosowaniem olejku migdałowego przeprowadzić test uczuleniowy na skórze.

Czy olejek migdałowy można stosować w ciąży?

Wiele osób polecających olejek migdałowy radzi, by korzystać z niego również w ciąży. My jednak zalecamy najpierw konsultację z lekarzem – dzięki temu unikniesz ewentualnych, niepożądanych efektów ubocznych i będziesz miała pewność, że zastosowanie tego rozwiązania okaże się dla ciebie w pełni bezpieczne.

Olejek migdałowy nie wystarcza? Poznaj inne metody na rozstępy

Jak wspomnieliśmy wcześniej, olejek migdałowy powinien być uzupełnieniem kuracji na rozstępy, a nie jej kluczowym elementem. Choć wykazuje skuteczność, może nie być wystarczający – zwłaszcza w przypadku dobrze widocznych niedoskonałości. Dlatego też warto skorzystać z innych metod. Do tych najpopularniejszych zaliczamy:

  • inne olejki zawierające cenne składniki – lawendowy, arganowy, kokosowy czy z dzikiej róży;
  • masaże poprawiające krążenie krwi, które pozwolą przywrócić skórze zdrowy wygląd (najlepiej stosować je w połączeniu ze wspomnianymi wyżej olejkami);
  • odpowiednią dietę, bogatą w wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, a także witaminy (zwłaszcza A, C, i z grupy B);
  • aktywność fizyczną, dzięki której dostarczysz komórkom więcej tlenu i zapewnisz skórze odpowiednie ukrwienie.

Jeżeli chcesz zapewnić sobie najlepsze efekty, możesz również postawić na wysokiej jakości kremy na rozstępy, takie jak Revamin Stretch Mark. Jest to preparat, w którym połączono sok z liści aloesu, olej z awokado, pestek moreli i oleje roślinne, a także liczne witaminy. Dzięki temu wykazuje bardzo wysoką skuteczność, zmniejszając widoczność rozstępów w stosunkowo krótkim czasie, a także zwiększa elastyczność i jędrność skóry. Jest dostępny bez recepty i cieszy się pozytywnymi opiniami wśród stosujących go kobiet.


Źródło:

  1. Tzu-Kai Lin, Lily Zhong, Juan Luis Santiago (2017) Anti-Inflammatory and Skin Barrier Repair Effects of Topical Application of Some Plant Oils

Write A Comment

Auf https://steroids-safe.com/ finden Sie alles, was Sie über Steroide wissen müssen.